Sponzoři

*Starší žáci*

Ligová rozlučka

FK Neratovice-Byškovice – Hradec Králové  0:2

Poslední naše ligové utkání jsme sice opět prohráli, ovšem při proměňování našich loženek by se dalo i vyhrát. Ovšem je třeba uznat, že fyzicky daleko vyspělejší Hradec vyhrál zaslouženě, ale vzhledem k našemu heroickému výkonu je tento výsledek pro nás až dost krutý. Kluci si zasloužili odměnu v podobě bodového zisku, ale i takto se rozhodně za své loučení s ligou nemusí stydět. Jsme rádi, že jsme se s nejvyšší soutěží rozloučili výborným a důstojným výkonem.

První poločas skončil 0:0. Po celou první půli jsme hráli velice statečně a rovnocenně. Soupeř měl pár pološancí, které naše mužstvo celkem v poklidu odvrátilo. Největší šance první půle jsme měli my, když po skvělé přihrávce mezi soupeřovi obránce se dostal náš útočník až před brankáře, ale bohužel dal vedle, potom jsme měli ještě jednu nádhernou střelu asi z 18 m, ale tu výborně vyrazil Hradecký gólman.

Do druhé půle jsme vstoupili stejně aktivně jako do té první. Naše mužstvo se snažilo hrát fotbal, ale i Hradec by stále nebezpečnější a aktivnější. Zápas se vyvíjel, tak, že kdo dá gól, ten asi vyhraje. Ten nešťastný gól jsme inkasovali my, když o dvě hlavy větší záložník soupeře utekl našemu hráči po lajně a odcentroval a v nerovném hlavičkovém souboji jsme prohráli a inkasovali rozhodující branku, která padla 15 minut před koncem zápasu. Po této brance jsme se snažili utkání ještě vyrovnat a tudíž jsme trochu zapomínali na zadní vrátka a soupeř toho 3 minuty před koncem dokázal využít. Tento gól padl pravděpodobně z ofsajdu, postranní rozhodčí tuto situaci také odmával, ovšem jinak výborný hlavní rozhodčí nám vysvětloval, že viděl po přihrávce do ofsajdové pozice ještě teč našeho hráče a tudíž situaci posoudil jako balon od našeho hráče, ale ofsajd přeci je v době přihrávky. Rozhodně se na rozhodčího nezlobíme, tato chyba určitě nebyla úmyslná, opravdu jinak pískal velice dobře a férově. V poslední minutě jsme mohli výsledek ještě upravit, ovšem neproměnili jsme další 100% šanci, když se náš maličký útočník prosmýkl až před brankáře, ovšem ten ho vychytal.

Sestava: Prejsa – Lelek, Mihalik, Šonský, Vála – Dzimko (55 Brož), Lemarie, Klobása, Nguyen – Kepšta (60 Weiner), Kettner  připraveni byli ještě Fidrant, Kostelníček, Vilda a Šimandl

Tento náš poslední letošní zápas byl také zároveň naším loučením s ligou. Sice jsme získali za celou sezónu pouze 3 body, ale i přesto jsme s touto sezónou maximálně spokojeni. Určitě nás výrazně oslabil odchod několika klíčových hráčů v průběhu sezóny do Slávie a Mladé Boleslavy. Všichni naši hráči, kteří v tomto oslabeném kádru zůstali zaslouží obrovské uznání, že i přes nepříznivý vývoj soutěže stále pracovali jako profesionální fotbalisti. Morálka na každém tréninku i utkání byla na výborné úrovni. Možná si to někteří lidé ani neuvědomují, ale svádět každý týden nerovné souboje s vyspělejšími hráči ze slavnějších klubů a při tom si udržet výbornou partu, nerezignovat, soutěž nezabalit a bojovat až do posledního kola, za to patří našim hráčům velké uznání. Všichni jsme si vyzkoušeli co obnáší fotbal na té nejvyšší úrovni, to je pro všechny zkušenost k nezaplacení.

Velké poděkování patří také rodičům hráčů, kteří nás v hojném počtu doprovázeli na každém utkání i oni vytvořili výbornou partu na kterou budeme všichni dlouho vzpomínat.

Všem hráčům, kteří od nás odchází do dorostu přejeme hodně štěstí v další věkové kategorii a těm co zůstávají přejeme, aby se jim v příští sezóně dařilo a utvořili stejně výborný kolektiv jako byl ten letošní.