Odkazy

Sponzoři

*Starší žáci*

Letní soustředění Studenec 31.7. – 6.8.2011 – starší žáci FK Neratovice-Byškovice

Ve středu 27.7. jsme oficiálně zahájili letní přípravu starších žáků. Hned na úvod jsme absolvovali tři tréninky (středa, čtvrtek, pátek) zaměřené na práci s balonem a především na seznámení s kolektivem, po kterých následoval první přípravný zápas nadcházející sezony.

Na úvod jsme změřili síly s ligovým Motorletem Praha. Zápas byl rozdělen na třetiny, ve kterých jsme chtěli vyzkoušet všechny naše gólmany. Soupeř je však nijak zvláště neprověřil. První třetinu jsme měli hru plně pod kontrolou a díky dvěma brankám středního záložníka Lukáše Frýzka jsme šli do třetinového vedení 2:0. Druhá třetina proběhla ve stejném duchu  a o zvýšení skóre na 3:0 se postaral Pavel Palička, který proměnil pokutový kop odpískaný  na něho samotného. Do třetí třetiny jsme nastupovali s obavou, že soupeř využije většího počtu hráčů připravených k zápasu a přehraje nás kondičně. Opak byl však pravdou a my přidali dalších branku po samostatném sólu Patrika Hona, který tak zpečetil konečný výsledek 4:0 v náš prospěch. Na to že se jednalo o první zápas této sezony jsme byli s předvedenou hrou a přístupem hráčů k zápasu velmi spokojeni a mile překvapeni.

FK NB – SK Motorlet Praha 4:0

Branky: Frýzek 2x; Hon 1x; Palička 1x (pen.).

Sestava: Pospíšil, Dvořáček, Škrna – Šmejkal, Krejčí, Novotný, Novák, Vít – Frýzek, Zhukovskyy, Palička, Hon, Žebro – Strapko, Douděra

Po vítězném zápase jsme vyráželi s dobrou náladou směr Penzion Trautenberk, který se nachází v těsné blízkosti našich největších hor Krkonoš, v malebné vesničce Studenec u Horek. (http://www.trautenberk.cz/) Areál penzionu nám nabízel širokou škálu sportovních i mimosportovních aktivit. K naším potřebám jsme nejvíce používali univerzální sportoviště s umělým povrchem SAN-O-TAN, kde jsme absolvovali kruhového tréninky zaměřené na sílu, rychlost a koordinaci. Dále jsme zde pořádali různé turnaje týmových dvojic o ceny, kterými jsme si chtěli zpestřit tvrdou přípravu (basketball, nohejbal, minifotbal…) . K relaxaci a uvolnění svalů jsme využívali vyhřívaný bazén s protiproudem, který bylo možno navštívit i v nepříznivém počasí, díky mobilnímu zastřešení. V průběhu soustředění nám byl k dispozici multifunkční sál, který jsme využili ke sledování finále ME U19 na promítacím plátně. V neposlední řadě na nás čekalo nadstandartní ubytovaní. Všechny naše skvěle vybavené pokoje s vlastním soc.zařízením,sprchou a TV se nacházeli v objektu, ve kterém jsme byli osamostatněni od ostatní hostů penzionu. Zde se nacházela i společenská místnost s kulečníkem, která nám sloužila k ranním rozcvičkám, společenským hrám a ostatním potřebným aktivitám. Stravování bylo čtyřikrát denně s ohledem na sportovní stravu, takže ten kdo čekal knedlíky každý den k obědu a večeři, byl velmi zklamán. Pitný režim byl zajištěn po celou dobu soustředění. K čistě fotbalovým tréninkům jsme měli nádherně  připravené jedno travnaté hřiště klasických rozměrů a druhé poloviční, které bylo celé obehnáno sítěmi. Pro převlečení a úschovou  tréninkových pomůcek nám sloužila místní kabina, která byla vyhrazena pouze pro nás. Tento krásný sportovní areál se nacházel 2,5km od místa našeho pobytu, což jsme brali jako klad, neboť hráči tuto trasu ve větší míře museli absolvovali formou výběhu do určitých časových limitů, které se udělovali podle  přístupu k tréninkům. Každý den na nás čekal budíček v 7:00, po kterém následovala připravená rozcvička pokoje, dle služby příslušného dne, na písničku kterou si vybrali z daného repertoáru. Následovala snídaně formou švédských stolů, dopolední tréninková jednotka, dvouchodový oběd, polední pauza na regeneraci, odpolední tréninková jednotka, večeře, turnaje dvojic, po kterých následovala večerní svačina a odchod do hajan  :)) .

Celé soustředění proběhlo bez žádných problémů a dle našich představ. Hráči absolvovali jeden z nejtěžších tréninkových procesů, které jsme zatím my osobně jako hráči i trenéři vyzkoušeli.

Soustředění jsme uzavřeli druhým přípravným zápasem, který jsme sehráli ihned po návratu. Pro tento zápas jsme si pozvali SK Kosmonosy. Hned od úvodních minut byla na našich hráčích znát velká únava z proběhlého soustředění a podle toho vypadal i obraz hry. Soupeře jsme sice suverénně přehrávali, ale nebyli jsme schopni proměnit řadu vyložených šancí, které jsme si vypracovali. Kompletně všichni hráči nebyli schopni vydržet plnou zátěž 75ti minut, proto jsme byli nuceni k častému a neplánovanému střídání. Nakonec jsme zápas vyhráli díky dvěma brankám vstřelených naším nově zvoleným kapitánem Radimem Novotným a jedním gólem Pavla Douděry, který se v konečném součtu skóre stal gólem vítězným.

FK NB – SK Kosmonosy 3:2

Branky: Novotný 2x; Douděra 1x.

Sestava: Pospíšil, Dvořáček, Škrna – Šmejkal, Krejčí, Novotný, Novák, Vít, Rutte – Frýzek, Zhukovskyy, Palička, Hon– Strapko, Douděra, Starý